Pomimo pewnych różnic, wszystkie karmy Acana dla psów odpowiadają biologicznym potrzebom tych zwierząt. Oznacza to, że w każdej linii firmy Acana kompozycja dla psów jest przemyślana zgodnie z główną, podstawową ideą: psy, jako drapieżniki powinny jeść mięso, a karma różni się tylko w zależności od indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Karma Acana dla psów jest reprezentowana przez cztery linie, spośród których można wybrać dietę dla zwierząt w każdym wieku i każdej rasy.

Klasyczna karma Acana

Klasyczna linia karmy Acana posiada dwie propozycje: kurczak z indykiem, a także z trzema rodzajami ryb. W tych karmach jest 50% składników mięsnych i całego owsa. Wybierając ten rodzaj pożywienia dla psów stawia się na dietę mięsną z niewielkim udziałem produktów zbożowych.

Najpopularniejsze karmy Acana dla psów

Jest to najliczniejsza i najróżniejsza linia Acana dla psów, ponieważ zawiera dziewięć produktów, spośród których można znaleźć odpowiednią dla swojego zwierzaka według wieku, wielkości lub stylu życia. Skład wszystkich diet jest podobny, są one oparte na kurczaku i indyku, a także zawierają śledzie, flądry, całe jajko. Wszystkie karmy są bezziarniste, zmienia się tylko ilość składników mięsnych, więc wybierając tę linię dla swojego psa, można bezpiecznie zmienić dietę, gdy pupil rośnie lub zmieniają się jego potrzeby. Pierwsze posiłki dla piesków po ich pojawieniu się w domu mogą być racjami dla szczeniąt:

  • Dla małych ras psów, których waga w wieku dorosłym nie przekracza 9 kg
  • Dla średnich ras psów od 9 do 25 kg
  • Dla dużych ras psów od 25 kg.

Wszystkie te pokarmy są w 70% wykonane z mięsa i składników białkowych, co w rzeczywistości jest niezbędne do zdrowego wzrostu i rozwoju szczeniaka. Psy szybko się rozwijają, a jeśli zwierzak polubił karmę Acana, można nadal ją podawać według diety dla dorosłych ras. Wszystkie te racje są w 60% wykonane z mięsa i składników białkowych, w tym kurczaka, flądry i jajka.

Karmy Acana dla psów aktywnych

Karma Acana dla psów o różnych potrzebach, obejmuje również pożywienie, które jest idealne dla psów zaangażowanych w różne sporty, aktywny trening. Właściciele zapewniający psom długie spacery również mogą podawać taki rodzaj karmy. Zawierają one bardzo wysoką zawartość składników zwierzęcych, do 75% co daje psom niezbędną energię. Po przekroczeniu przez zwierzaka wieku siedmiu lat, można rozpocząć podawanie karmy Acana przeznaczonej dla starszego psa.

Specjalne karmy Acana dla psów

Są to trzy ważne karmy Acana, charakteryzujące się wysoką zawartością i szeroką gamą składników mięsnych i białkowych. Wybór między karmami zależy od indywidualnej reakcji psa. Jednocześnie stosuje się tutaj zasadę zamienności, więc jeśli właściciel nie zauważy żadnych oznak nietolerancji pokarmowej u zwierząt, może zmienić proporcje między sobą.

Karma Acana zawiera kurczaka, indyka, jajka, a także ryby: pstrągi, sandacze. Inny rodzaj to: jagnięcina, kaczka, jajka, ryby i indyki. Trzeci rodzaj to: tylko ryby, opiera się na sześciu gatunkach ryb. Wszystkie te karmy psów nie zawierają ziaren, ziemniaków ani innych źródeł białka roślinnego i węglowodanów o wysokiej zawartości glikemii.

Karma Acana dla psów przy nietolerancji pokarmowej

Niestety, u współczesnych psów rasowych nietolerancja pokarmowa nie jest niczym niezwykłym. Zmusza to producentów do tworzenia diet, które nie zawierają składników, często powodujących niepożądane reakcje, najczęściej kurczaka i jaj. Karmy Acana są także jednobiałkowe, ponieważ zawierają jeden składnik mięsny w objętości 50%.

Tak, więc, jeśli pies nie toleruje białka z kurczaka, można wybrać spośród czterech diet jedzenie, które jest dla niego odpowiednie np. z jagnięciną, jagnięciną z ziołami, z wieprzowiną, z kaczką, z sardynką. W przeciwieństwie do wielu innych białek na rynku, te karmy nie zawierają zbóż, tłuszczu z kurczaka lub jaj, ogólnie, bez składników, które często powodują nietolerancję pokarmową. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku wyjątków związanych z dietą.